چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,اتوبوس,مهر,دانشجویان,تحسن,دانشگاه هرمزگان,حمل و نقل,سعید حسینی پور,مدیریت حمل و نقل و مسافر,
حسینی‌پور خبر داد:

تعیین نرخ کرایه دانشجویان با حضور نمایندگان دانشگاه در فرمانداری بندرعباس/ هزینه مصوب کمتر از قیمت واقعی است

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره به اینکه نرخ کرایه اتوبوس‌های دانشگاه هرمزگان پیش از آغاز سال تحصیلی کنونی، با حضور نمایندگان این دانشگاه در فرمانداری انجام شده است، گفت: بر اساس آنالیزهای قیمتی و شرایط اقتصادی جامعه، مبلغ کارشناسی بیشتر از این مبلغ مصوب بود، اما با در نظر گرفتن شراط دانشجویان، مبلغ 2000 تومان برای هر کورس مورد توافق قرار گرفته است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، سعید حسینی‌پور در این ارتباط اظهار کرد: ساختمان اصلی دانشگاه هرمزگان واقع در حاشیه بخش شرقی شهر بندرعباس هر ساله پذیرای دانشجویان از اقصی‌نقاط هرمزگان و دیگر استان‌هاست و سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری، به منظور رفاه بیشتر دانشجویان در امر فراهم‌سازی سرویس ایاب و ذهاب مورد نیاز، توجه داشته است.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس افزود: به علت دور بودن پردیس دانشگاه هرمزگان از مرکز شهر، دانشجویان با مشکل ایاب و ذهاب رو به رو هستند، اما این سازمان برای دسترسی آسان‌تر دانشجویان به کلاس‌ها و فراهم‌آوری خطوط واحد، برای تردد دانشجویان اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه قبل از آغاز سال تحصیلی جاری جلسه‌ای با حضور نمایندگان سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری و نمایندگان دانشگاه هرمزگان در محل فرمانداری بندرعباس برگزار شده است، ادامه داد: در این نشست نرخ سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان از بندرعباس به دانشگاه و بالعکس تعین و مورد تصویب قرار گرفته است.

حسینی‌پور با اظهار اینکه مبلغ مصوب جهت ارائه هر کورس به میزان دو هزار تومان تصویب شد، تاکید کرد: بر اساس آنالیزهای قیمتی و شرایط اقتصادی جامعه، مبلغ کارشناسی بیشتر از این مبلغ مصوب بود، اما با در نظر گرفتن شرایط دانشجویان، مبلغ فوق را با نظر همه اعضای جلسه برای ارائه خدمات به دانشجویان اختصاص داده‌ایم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه دانشگاه هرمزگان با عقد قراردادی، انجام سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان این دانشگاه را از سال 1387 با سازمان اتوبوسرانی(سابق) شهرداری بندرعباس منعقد کرده بود، یادآور شد: این قرارداد تا سال 1392 توسط دانشگاه هرمزگان تمدید و به تبع آن خدمات عنوان شده در قرارداد ارائه می‎‌شد.

رییس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با بیان اینکه از سال تحصیلی 93 و 92 با توجه به عدم تمدید قرارداد توسط دانشگاه هرمزگان، مقرر شد که این سازمان فعالیت اتوبوس‌های خود را در این بخش با اخذ هزینه از دانشجویان ادامه دهد، تشریح کرد: کرایه هر کورس برای دانشجویان در سال 93 مبلغ 500 تومان، در سالهای 94 تا 96 مبلغ هزار تومان و در سال 1397 با توجه به استفاده از اتوبوس‌های بخش خصوصی و تعین نرخ مصوب در فرمانداری بندرعباس، هزینه هر کورس مبلغ دو هزار تومان تعیین شده است.

حسینی‌پور اضافه کرد: در حال حاضر تعداد 15 دستگاه اتوبوس سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان دانشگاه هرمزگان را انجام می‌دهند که به طور متوسط هر اتوبوس روزانه 13 کورس جابجایی دانشجویان را انجام می‌دهد.

این مقام مسئول در انتها نیز عنوان کرد: با توجه به تعداد دانشجویان و تعداد سرویس اختصاص یافته، نیاز دانشگاه از حیث سرویس ایاب و ذهاب مرتفع شده است.

 


١٣:٢٦ - دوشنبه ٩ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٦٦    /    تعداد نمایش : ٧١٠خروج