چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,سگهای ولگرد,بلاصاحب,خدمات شهری,معاون,موحدی نژاد,
در پناه انسانیت، اقدام ارزنده شهرداری بندرعباس؛

موحدی‌نژاد مطرح کرد: سگ‌های بدون صاحب جمع‌آوری می‌شوند/ کشتار سگ‌ها کذب است

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس ضمن تکذیب کشتار سگ‌های بدون صاحب، گفت: شهرداری بندرعباس پس از فرایند جمع‌آوری به روش زنده‌گیری، در صدد عقیم‌سازی و سامان‌بخشی به مسئله سگ‌های بدون‌صاحب است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اسماعیل موحدی‌نژاد ضمن تکذیب شایعات و موضوعات مطرح شده درباره کشتار سگ‌های بدون صاحب جمع‌آوری شده از سطح شهر، اظهار کرد: با توجه به وقت، زمان و هزینه صورت گرفته در موضوع این سگ‌های بدون‌صاحب، عملکرد شهرداری بندرعباس در این مسئله کاملا قابل دفاع است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری بندرعباس جزو معدود شهرداری‌هایی است که شرایط کمپ، غذادهی مناسب و جمع‌آوری منظم را ایجاد کرده و تمام اقدامات صورت گرفته بر اساس نظر کارشناسان در حال انجام است، افزود: در اقدامی اصولی و ماندگار، کمپ نگهداری سگ‌های بدون صاحب در محیطی خارج از شهر که به تایید محیط زیست رسیده، در سه بخش مجزا احداث شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با اشاره به آغاز مرحله جدید جمع‌آوری این سگ‌ها از سطح شهر خاطرنشان کرد: در حال حاضر صرفاً کار جمع‌آوری و نگهداری سگ‌های بدون‌صاحب در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسئول با تکذیب موارد عنوان شده در سح فضای مجازی از سوی برخی افراد، گفت: متاسفانه عده‌ای سودجو به بهانه حمایت از این حیوانات دنبال دست‌یابی به منافعی بوده که از کار آنها جلوگیری شده است.

وی با تاکید بر اینکه کشتار سگ‌های بدون‌صاحب در دستور کار قرار ندارد، بیان کرد: عده اندکی به اسم انجمن حمایت از حیوانات سعی در تشویش اذهان و زیر سوال بردن اقدامات شهرداری دارند که این موضوع از مراجع ذی‌صلاح در حال پیگیری است.

موحد‌ی‌نژاد در ادامه نیز با اشاره به درخواست رو به افزایش شهروندان مبنی بر رسیدگی نسبت به مزاحمت‌ها، گزش‌ها و بیماری‌های ایجاد شده ناشی از وجود سگ‌های بدون صاحب، عنوان کرد: بر حسب وظیفه، بدون توجه به سخنان بی‌اساس این افراد، شهرداری بندرعباس پس از فرایند جمع‌آوری به روش زنده‌گیری، در صدد عقیم‌سازی و سامان‌بخشی به مسئله سگ‌های بدون‌صاحب است.

این مقام مسئول بیان کرد: شهرداری بندرعباس در پناه انسانیت، اقدام ارزنده جمع‌آوری، نگهداری و عقیم‌سازی را مدنظر قرار داده و در این مسیر حرکت می‌کند.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس تصریح کرد: در حال حاضر نیز کمپ محل نگهداری سگ‌های بدون‌صاحب روزانه تنظیف، آبرسانی و غذادهی می‌شود.

 


١٥:٤٨ - سه شنبه ١٠ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٧٣    /    تعداد نمایش : ٨٥٩خروج