چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس,عباس امینی زاده,گردشگری,بندرعباس,هرمزگان,
شهردار بندرعباس مطرح کرد:

راه‌اندازی مدیریت گردشگری شهرداری بندرعباس/ احداث پارک لنج‌ها و شهر بازی/ گردشگری، عامل مهم توسعه

شهردار بندرعباس با تاکید بر اینکه گردشگری، عامل مهم در توسعه است، از راه‌اندازی مدیریت گردشگری شهرداری بندرعباس خبر داد و گفت: احداث پارک لنج‌ها، شهر بازی بزرگ، توسعه پارک‌های ساحلی و غیره جزو برنامه‌های شهرداری بندرعباس در حوزه گردشگری است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در آیین روز جهانی گردشگری که در هتل هرمز با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری، فرماندار بندرعباس و جمعی دیگر از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه شهرداری تنها مختص موضوعات کالبدی و فیزیکی نیست و از دیدگاه ما، بخش قابل توجهی از وظایف در شهرداری، پرداختن به مسائل اجتماعی، فرهنگی، تفریحی و غیره است.

وی با تاکید بر اینکه در تمام دنیا برای توسعه شهر‌ها به این بخش توجه ویژه‌ای شده و در واقع یکی از مهمترین عوامل توسعه، گردشگری است، افزود: امروزه موضوع گردشگری در همه جا مورد استقبال بوده و در دنیا اثر آن مورد قبول است.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه ساحلی و بندری بودن شهر بندرعباس یک موضوع اساسی و مهم است که اکنون توجه بیشتری نسبت به آن می‌شود، گفت: باید به شکلی برنامه ریزی کنیم که از این موقعیت استفاده بیشتری کنیم.

امینی‌زاده از راه‌اندازی مدیریت گردشگری شهرداری بندرعباس از حدود یک سال قبل خبر داد و بیان کرد: با ایجاد زمینه فعالیت این مدیریت، در موضوعات گردشگری با ایجاد اماکن و زیرساخت‌های مورد نیاز و هماهنگی دستگاه‌های مرتبط، برنامه‌ریزی‌های قوی‌تری ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه پرداختن به ساحل در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی است، بیان کرد: توسعه پارک‌های ساحلی، سامان‌دهی و بدنه‌سازی در بخش‌های مورد نیاز ساحل شروع شده و همچنین احداث پارک لنج‌ها و چند اقدام دیگر جزو برنامه‌های آغاز شده شهرداری بندرعباس است.

این مقام مسئول با بیان اینکه توجه به هویت اصلی منطقه می‌تواند عامل اصلی محرک گردشگری باشد، گفت: مطالعات کمپ گردشگری بندرعباس انجام شده و بزودی ساخت آن آغاز می‌شود.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه بیش از شش ماه بر روی موضوع شهر بازی مطالعه انجام شده و با شرکت‌های بزرگ در این زمینه مذاکراتی صورت گرفته و با توجه به تعیین بودجه این مجموعه که خواسته دیرینه شهروندان بندرعباس است، بزودی قرارداد این پروژه نیز منعقد می‌شود.

وی در ادامه سخنانش همچنین از ساخت زمین‌های ورزشی ساحلی در غدیر و سورو خبر داد و اظهار کرد: به کمک و همراهی شهروندان محله سورو و با هماهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اقدامات لازم برای ایجاد«منطقه گردشگری بومی سورو» انجام می‌شود.

امینی‌زاده از تکمیل پارک آکواریوم و بهره‌برداری از این پروژه تا دهه فجر سال جاری خبر داد و افزود: تهیه اتوبوس گردشگری و بهره‌گیری از آن در زمینه گردشگری استان و خصوصاً شهر بندرعباس جزو دیگر اقدامات در حال انجام شهرداری بندرعباس است.

شهردار بندرعباس با اشاره به احیا منطقه پنجعلی به عنوان کوهستان پارک، گفت: اقدامات قابل توجهی در این منطقه انجام شده و بزودی نیز با انجام برق‌کشی، و ایجاد بخشی دیگر از امکانات رفاهی این منطقه نیز به بخش‌های گردشگری شهر اضافه می‌شود.


١٤:٢٣ - چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٨٠    /    تعداد نمایش : ١٠٦٩خروج