چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,عباس امینی زاده,بندرعباس,تفاهم نامه,گردشگری,شهر,میراث فرهنگی,
توسعه گردشگری شهری، هدف جدی شهرداری بندرعباس؛

تفاهم‌نامه همکاری شهرداری بندرعباس و اداره کل میراث فرهنگی هرمزگان امضاء شد

تفاهم‌نامه همکاری شهرداری بندرعباس و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان به منظور ايجاد و گسترش و هم‌فكري و همكاري‌هاي آموزشي، گردشگری شهری، پژوهشي و غیره، به امضاء رسید.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌‎الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس در ارتباط با این تفاهم‌نامه اظهار کرد: طی اين تفاهم‌نامه شهرداری بندرعباس در سه بخش شامل سازمان فرهنگی و ورزشی، مدیریت گردشگری و سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری به عنوان بخش‌های محوری و مجریان تعهدات شهرداری در این تفاهم‌نامه تعیین شده‌ است.

وی افزود: با امضاي اين تفاهم‌نامه طرفين تلاش خود را در جهت گسترش توان ملي و بومی به منظور حل مشكلات و معضلات و عمل به بندهای این توافق مبذول داشته و از هيچ كوششي در اين جهت خودداري نخواهند کرد.

وی با اشاره به محورهای این تفاهم‌نامه، آموزش‌های لازم پیرامون گردشگری شهری، تقویت، توسعه و رونق‌بخشی به گردشگری شهری، استفاده از تجربیات در جلسات مشترک با موضوعات مشخص، ارتقاء سطح همکاری‌های دوجانبه و افزایش ارتباطات و برنامه‌ریزی برای ایجاد تفریحات و گردشگری دریایی از مهمترین محورهای تفاهم‌نامه امضاء شده است.

امینی‌زاده گفت: همچنین در این تفاهم‌نامه تبادل تجربیات و ایجاد زیرساخت‌های گردشگری شهری و تجربیات مربوط به این حوزه، تلاش در جهت رونق‌بخشی هرچه بیشتر گردشگری شهری و کمک به رونق شهر و همکاری مشترک در زمینه مراسمات و برنامه‌های نوروزی مورد توافق طرفین است.

این مقام مسئول همچنین به تلاش در ایجاد زیرساخت‌های گردشگری شهری با مشارکت، هم‌فکری و نظرخواهی از کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی استان اشاره کرد و ادامه داد: همکاری در انتشار تبلیغات ترویجی حوزه گردشگری شهری، اولویت‌ قرار دادن پروژه‌ها و اقدامات زیرساختی در کمک به گردشگری شهری و ارایه مشاوره به سایر شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در حوزه زیرساخت‌های گردشگری بنا به درخواست میراث فرهنگی استان ازجمله مواردی است که شهرداری برای اجرای آن تلاش می‌کند.

این مقام مسئول همچنین به همکاری شهرداری بندرعباس در جهت راه‌اندازی اتوبوس شهری اشاره کرد و در این ارتباط اظهار کرد: تلاش به منظور جلب نظر سرمایه‌گذاران توسط سازمان مدیریت سرمایه‌گذاری شهرداری در راستای تقویت زیرساخت‌های گردشگری شهری از دیگر اهداف شهرداری بندرعباس در راستای توسعه گردشگری شهری است.

وی تاکید کرد: بر اساس تفاهم‌نامه امضاء شده، معرفی اماکن گردشگری ایجاد شده توسط شهرداری بندرعباس در تبلیغات مربوط به حوزه گردشگری، به عضویت در آوردن شهرداری در کارگروه‌های مرتبط با حوزه گردشگری شهری در سازمان مربوطه و ارایه پیشنهاد و مشاوره به منظور تعریف پروژه‌های گردشگری‌محور از جمله تعهدات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان طی این تفاهم‌نامه است.

امینی‌زاده همچنین به تلاش میراث فرهنگی استان به منظور تداوم فعالیت اتوبوس گردشگری  و همکاری در انتشار تبلیغات ترویجی حوزه گردشگری شهری اشاره کرد و گفت: تلاش در جهت رونق‌بخشی هرچه بیشتر گردشگری شهری و کمک به رونق شهر، موافقت با استفاده از فضاها و امکانات تبلیغاتی در اختیار، به منظور کمک به رونق گردشگری شهری، تامین داده مورد نیاز برای تبلیغات زیرساخت‌ها و جاذبه‌های گردشگری شهری و معرفی اماکن و بناهای تاریخی و قدیمی شهر به شهرداری جزو دیگر دستاوردهای این تفاهم‌نامه دو جانبه است.

اضافه می‌شود، مدت این قرار داد یک ساله بوده و بنا بر توافق طرفین قابل تمدید است.

تفاهم‌نامه همکاری شهرداری بندرعباس و اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان در آیین گرامیداشت روز جهانی گردشگری و هفته ملی گردشگری به امضا رسید.


١٤:٣٨ - چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٨١    /    تعداد نمایش : ٩٦٤خروج