چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,مدیریت پسماند,پطرس ترابی,رییس سازمان,آموزش,دانش آموزان,تفکیک زباله,مدارس,
ترابی خبر داد:

اجرای طرح«حامیان بازیافت» در بندرعباس

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس از اجرای طرح«حامیان بازیافت» خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، پطرس ترابی در این ارتباط با بیان اینکه طرح حامیان بازیافت در راستای اشاعه فرهنگ زیست‌محیطی، در بین دانش آموزان و والدین آنها برگزار می‌شود، گفت: این طرح به منظور فرهنگ‌سازی و ارائه آموزش‌های عمومی و لازم در خصوص بازیافت اجرا می‌شود.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس تصریح کرد: طرح حامیان بازیافت در مدارس با هدف آموزش وآشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ بازیافت، سهیم بودن آنها در فرآیند بازیافت مواد و به منظور ایجاد روحیه مشارکت در حفظ محیط‌زیست اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته این طرح در 50 مدرسه شهر بندرعباس اجرا شد، خاطرنشان کرد: در این طرح حدود600 پکیج آموزشی (کتاب آموزش بازیافت، دفترچه نقاشی، سی‌دی انیمیشن، برنامه کلاسی ،لوازم التحریر) به دانش آموزان اهدا گردید.

ترابی در  ادامه با بیان اینکه 5460 دانش آموز، در این طرح آموزش‌های لازم را فرا گرفته و با مفهوم بازیافت وتفکیک پسماند خشک و تر آشنا شده‌اند، گفت: تعداد310 سطل مخصوص تفکیک پسماند خشک به مدارس تحت آموزش این طرح، به صورت رایگان اهدا گردید.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید نیز این طرح با جدیت ادامه دارد و مدارسی که قصد همکاری با این سازمان را دارند می‌توانند با مراجعه به واحد روابط عمومی و آموزش این سازمان هماهنگی لازم را جهت مراجعه تسهیلگران ایجاد نمایند.

 


١٢:٥٥ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٨٥    /    تعداد نمایش : ٤٧١خروج