چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,علیرضا بهمن نژاد,آرامستان,بهشت زهرا,تدفین,عملکرد 6 ماهه,حمل متوفی,
رییس سازمان آرامستان شهرداری بندرعباس تشریح کرد:

ثبت دفن 659 متوفی در شش ماهه نخست امسال

رییس سازمان آرامستان شهرداری بندرعباس گفت: در شش ماهه اول سال جاری دفن تعداد 659 متوفی به ثبت رسیده که از این تعداد 241 متوفی بزرگسال، 52 متوفی نوزاد، 48 متوفی مجهول الهویه است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، علیرضا بهمن‌نژاد در این ارتباط اظهارکرد: یکی از وظایف سازمان آرامستان شهرداری بندرعباس نظارت بر فرآیند تغسیل، تکفین و تدفین درگذشتگان مطابق ضوابط و مقررات با همکاری دستگاه‌های ذیربط از قبیل پزشکی قانونی، ثبت احوال، شبکه بهداشت و درمان، دانشگاه علوم پزشکی، مراکز امدادی، امنیتی و انتظامی است.

رییس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس افزود: افکار‌سنجی از شهروندان و خدمت‌گیرندگان، در مورد نوع و کیفیت خدمات سازمان جهت بهره‌برداری در برنامه‌های سالیانه لحاظ می‌شود.

وی مدیریت حمل درگذشتگان و اعطای مجوز، لغو و تمدید فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در این زمینه را از وظایف این سازمان دانست و عنوان کرد: در شش ماهه اول سال جاری تعداد 891 حمل متوفی در این مرکز صورت پذیرفته است که از این تعداد 260 سرویس درون شهر، 410 سرویس خارج ازشهر، 50 سرویس استانی و 171 سرویس رایگان جهت کمک  به افرادی که توان مالی کافی را نداشتند صورت پذیرفته است.

بهمن‌نژاد در ادامه با اشاره به اینکه در شش ماهه اول سال جاری دفن تعداد 659 متوفی به ثبت رسیده که از این تعداد 241 متوفی بزرگسال، 52 متوفی نوزاد، 48 متوفی مجهول الهویه درآرامستان بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شدند و تعداد 318 متوفی پس از تغسیل در این سازمان به خارج از شهر حمل شده است، خاطر نشان کرد: تعداد 12867 متوفی در آرامستان بهشت زهرا(س) بندرعباس به خاک سپرده شده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به راه اندازی مرکز اعزام حمل متوفی سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس، یادآور شد: این مرکز بصورت 24 ساعته با شماره تماس‌های سامانه 137 شهرداری بندرعباس و 09176160757 و 09176160767 مرکز اعزام حمل متوفی آماده خدمات رسانی به شهروندان است.


١٤:١٧ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٦٨٦    /    تعداد نمایش : ١١٣٤خروج