چاپ        ارسال به دوست

شهرداری بندرعباس,آتش نشانی,فرجام دانش,عملکرد,شش ماهه,خدمات ایمنی,نجات,
دانش خبر داد:

افزایش 13.16 درصدی عملیات‌های امداد و نجات در شش ماهه نخست امسال

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از افزایش 13.16درصدی عملیات‌های امداد و نجات انجام شده توسط پرسنل این سازمان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، فرجام دانش با اشاره به عملکرد شش ماهه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس اظهار کرد: در نیمه نخست سال جاری 641 مورد عملیات اطفاء حریق توسط آتش‌نشانان شهر انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در این میان، اطفاء حریق منازل مسکونی با 228 مورد، اطفاء ضایعات با 183 مورد، وسایل نقلیه 93 مورد و اطفاء در فضای سبز با 49 مورد، بیشترین عملیات‌های این بخش را به خود اختصاص داده‌ است.

دانش با بیان اینکه 240 مورد از این عملیات‌ها در منطقه دو شهری، 207 مورد در منطقه سه، 174 مورد در منطقه یک و 20 مورد نیز در خارج از محدوده شهری بوده است، افزود: در بخش عملیات‌های اطفاء ایستگاه سه آتش‌نشانی بندرعباس با 153 مورد، ایستگاه چهار با 138 مورد و ایستگاه دو با 102 مورد بیشترین عملیات‌های اطفاء حریق در شش ماهه نخست سال جاری را انجام داده‌اند.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: انجام عملیات‌های امداد و نجات بخش دیگری از کار آتش‌نشانان است که در شش ماهه نخست امسال 748 مورد صورت پذیرفته و این عملیات‌ها به نسبت مدت مشابه سال قبل 13.16درصد افزایش داشته است.

دانش با بیان اینکه در بخش عملیات‌های امدادی 282 مورد در ارتباط با آسانسور، 131 مورد محبوس شدن، 116 مورد نجات یا زنده‌گیری حیوانات و 63 مورد سانحه خودرویی بوده است، ادامه داد: پوشش حوادث دیگری مانند ریزش آوار، برق گرفتگی، آب گرفتگی، انفجار، کشف جسد، خودکشی، نجات انسان و غیره جزو دیگر عملیات‌های صورت پذیرفته است.

وی بیان کرد: 178 مورد از این عملیات‌ها توسط آتش‌نشانان ایستگاه شماره سه و 160 مورد نیز توسط آتش‌نشانان ایستگاه شماره دو انجام شده و بیشترین عملیات‌های این بخش نیز با تعداد 291 مورد در منطقه دو شهری صورت پذیرفته است.

این مقام مسئول گفت: اطفاء حریق سه دستگاه تریلر و همچنین اطفاء حریق بازار قدیم درگهان جزو بزرگترین‌ عملیات‌های اطفاء بوده است.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس اظهار کرد: در شش ماهه نخست سال جاری 17 هزار و 269 نفر ساعت آموزش پرسنل، دو هزار و 868 نفر ساعت آموزش داوطلب آزاد، 2550 نفر ساعت آموزش آتش‌نشانان داوطلب، 2520 نفر ساعت آموزش غواصی و یک هزار و 234 نفر ساعت آموزش شهروندان توسط پرسنل این سازمان انجام شده است که عمده فعالیت های آموزشی این سازمان با بازگشایی مدارس انجام می پذیرد.

دانش افزود: در بخش پیشگیری نیز نصب 2174 خاموش کننده دستی، 1245 جعبه اف، 1051 مورد بازرسی ایمنی اصناف، 319 مورد بازدید پایان کار، 293 مورد بازدید پروانه ساختمانی و 84 مورد بازدید ایمنی اماکن انجام شده است.


١٢:٢٩ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ٥٧٠٦    /    تعداد نمایش : ١٩٩١خروج