چاپ        ارسال به دوست

شهردار منطقه دو بندرعباس خبر داد:

قدیمی‌ترین بوستان عمومی بندرعباس بهسازی می‌شود

مدیر شهرداری منطقه دو بندرعباس از بهسازی پارک شهید دباغیان، به عنوان قدیمی‌ترین پارک عمومی شهر بندرعباس با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال در سال جاری خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مهدی رنجبری از پارک شهید دباغیان به عنوان ریه‌های مرکزی شهر یاد کرد و گفت: این بوستان به وسعت 11هکتار به عنوان قدیمی‌ترین و وسیع‌ترین پارک عمومی شهر بندرعباس است که به بخش‌های مختلفی مانند باغ گلها، فضای ورزشی، فرهنگی و آب نمای موزیکال مجهز شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه فضای سبز در شهرها به عنوان ریه‌های تنفسی شهرنشینان به شمار می‌آید، افزود: سه پارک و بوستان قدیمی شهید دباغیان، شهید سایانی و شهداء در منطقه دو شهری بندرعباس واقع شده است.

شهردار منطقه دو بندرعباس گفت: شهرها به عنوان کانون‌های تمرکز فعالیت و زندگی انسان‌ها برای اینکه بتوانند پایداری خود را تنظیم کنند، چاره‌ای جز پذیرش ساختار و کارکردی متاثر از سیستم‌های طبیعی ندارند.

این مقام مسئول تصریح کرد: تهيه و اجرا بلوك فرش و كف‌سازي، تهيه و اجراي جدول، تهيه و اجراي موزاييك و غیره، بخشی از اقدامات صورت گرفته در ارتباط با این بوستان است.

رنجبری بیان کرد: احداث سردر این بوستان نیز به عنوان یکی دیگر از اقدامات در دستور کار قرار داشته و بزودی نیز عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

شهردار منطقه دو بندرعباس با اشاره به اجرای طرح‌های بهسازی بوستان شهید دباغیان به عنوان قدیمی‌ترین بوستان شهر، اظهار کرد: ساخت پارک گلها و پلاتو جزو این اقدامات است.


١٢:٤٥ - سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٧٥٦٧    /    تعداد نمایش : ١٢٥٢خروج