چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

«محرم» یادآور بزرگترین حماسه و دلخراش‌ترین مصیبت تاریخ بشریت است

شهردار بندرعباس گفت: ماه«محرم»، ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه قیام و بیداری و یادآور بزرگترین حماسه و دلخراش‌ترین مصیبت تاریخ بشریت است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده با تسلیت ایام سوگواری محرم، اظهار کرد: با نيم‌نگاهي به تاريخ ملت‌ها و اقوام در جاي‌‌جاي جهان پهناور، مشاهده مي‌شود كه مردم هر ديار داراي سنت‌ها و باورهاي ملي و ديني خاص خود بوده و با عمل به آن هويت و شناسنامه ملي و مذهبي خود را رقم مي‌زنند.

وی افزود: محرم، ماه خون و شهادت، ماه عزا و ماتم بی‌کران شیعه‌ی داغدار غم سیدالشهدا(ع)، ماه پیروزی خون بر شمشیر، ماه قیام و بیداری و یادآور بزرگترین حماسه و دلخراش‌ترین مصیبت تاریخ بشریت است.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه اگر چه قرن ها از حادثه کربلا می گذرد اما واقعه عاشورا هنوز زنده است و جان ها همچنان شیفته‌ی پیام کربلاست، خاطرنشان کرد: «محرم»، ماهی است که در آن سرور و سالار شهیدان با قیام و ایستادگی خویش در مقابل ظلم و ستم و بی‌عدالتی، مکتب انسان‌ساز و جاودانی بنام عاشورا را بنیان نهاد و درس حریت، عدالت، عزت، سرافرازی و شجاعت و جوانمردی را به همه شیعیان و آزادگان عالم و نسل های تاریخ آموخت.

امینی‌زاده بیان کرد: ماه محرم زیباترین جلوه ایثار و مسلمانان آغاز شده و می‌توان با الگوگیری از این حرکت بزرگ، درس صبر، تعهد و آزادگی را در مکتب انسان‌سازی عاشورا مرور می کنند.

وی گفت: هر روز این ماه، فرصت بی‌نظیری برای تفکر در ماهیت قیامی است که بقای دین مبین اسلام را تضمین کرده و کامل ترین نمونه تقابل کفر و ایمان و مبارزه حق، علیه باطل است.

شهردار بندرعباس تصریح کرد: واقعه عاشورا یک رویداد ساده در بستر تاریخ نیست، بلکه برای تمام انسان‌های آزاده دانشگاهی است که ذلت‌ گریزی، ستم‌‌ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اخلاقی را در تاثیرگذار ترین شکل ممکن تدریس می‌کند.

امینی‌زاده اضافه کرد: بدون شک امروزه ایستادگی آزادی خواهان جهان برابر نظام سلطه و قدرت های استکباری تنها به تاسی از فرهنگ عاشورایی قوت گرفته است.


١٢:٠٤ - دوشنبه ١١ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٧٩٩٦    /    تعداد نمایش : ١٥٣٣خروج