صفحه اصلی > اخبار اجتماعی 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار,بندرعباس,عباس,امینی زاده,مبعث,پیامبر,اسلام,عید,
شهردار بندرعباس:

بعثت، رفتارهای ضد انسانی را دگرگون کرد/ غربی‌ها سعی دارند حقوق شهروندی را از دستاوردهای خود بدانند

شهردار بندرعباس گفت: : پیام مهم بعثت، تحول و چرخش کامل از همه انحراف‌ها و بدی‌ها به سوی نیکی‌ها و ارزش‌های اسلامی و قرآنی
جهان در آستانه بعثت حضرت رسول اکرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ در انحطاط و بحران شگفت انگیزی قرار داشت. جهالت، غارتگری، ظلم و ستم، تضییع حقوق ضعیفان و محرومان، فساد و بی بند و باری، تبعیض و ناعدالتی، نگرانی و دلهره، دوری از اخلاق و انسانیت، تمام جوامع بشری را در آن روزگار فرا گرفته بود.
پیامبر اکرم (ص) در دورانی که وحشی‏گری و قتل و غارت امتیاز بود، با مبنا قرار دادن دین و با مهاجرت به مدینه، حقوقی برای مردمان مدینه تاسیس نمودند و به تبلیغ آن پرداختند. از جمله حقوق شهروندی مورد تاکید پیامبر در جنگ حدیبیه، شرط آزادی اسیران را تعلیم خواندن و نوشتن قرار دادند، یکی دیگر از حقوق شهروندی عدم تفتیش عقاید، محترم شمردن حقوق زنان، حق مالکیت، تساوی همه افراد، امنیت اجتماعی می‌باشد که در مقابل پیامبر برای هر کدام، دستوری دارند.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس عباس امینی‌زاده شهردار بندرعباس با بیان اینکه رسول خدا صلّی الله علیه و آله، بیشترین تلاش خود را در تحول افکار عمومی متمرکز کرده بود و برای از میان بردن باورهای خرافاتی و ناپسند، از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کرد، گفت : بعثت پیامبر صلّی الله علیه و آله، رفتارهای ضد انسانی را دگرگون کرد و تمام رسم‌های ایام جاهلیت، به قوانین عادلانة اسلامی تبدیل شدند.
شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه مردم آن عصر بدون آنکه خود متوجه باشند، نیاز وافر به امور معنوی، اخلاقی و انسانی داشتند و در آتش ناعدالتی، نابرابری و تضییع حقوق انسانی می‌سوختند، تاکید کرد: عدالت اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی از جملة علل و انگیزه‌های بعثت پیامران الهی است که در آیات قرآن کریم نیز مطرح شده است.
امینی‌زاده تبدیل خرافه‌پرستی به حقیقت‌یابی، جنگ و خونریزی و ناعدالتی به قسط و عدل و مساوات را از برکات بعثت رسول گرامی اسلام  عنوان کرد و گفت: انسان‌های در ظاهر پایین درجه، به افرادی مورد اعتماد و دارای منزلت اجتماعی والائی تبدیل شدند و تمام قوانین و ملاک‌های ظاهری و مادی، جای خود را به معیارهای ارزشمند و متعالی دادند.
شهردار بندرعباس حقوق شهروندی را از مباحث بسیار مهم عصر حاضر دانست و افزود: غربی‌ها سعی دارند حقوق شهروندی را از دستاوردهای خود بدانند، غافل از اینکه در دوران پیامبر (ص) این حقوق پی‏ریزی شد و ایشان با رفتار خود سعی کردند مردم را به رعایت این حقوق، تشویق کنند.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که مبعث را بزرگ‌ترین روز تاریخ بشر دانسته‌اند، تصریح کرد: پیام مهم بعثت، تحول و چرخش کامل از همه انحراف‌ها و بدی‌ها به سوی نیکی‌ها و ارزش‌های اسلامی و قرآنی، تلاش همیشگی و خستگی‌ناپذیر آنهایی است که به اسلام و پیامبر(ص) ایمان آوردند.
امینی‌زاده در پایان تاکید کرد: ما مسلمانان، وظیفه داریم، در هرجا و هر زمان که هستیم، محیط خودمان را از ناپاکی، سستی، تبعیض و پلیدی پاک کنیم و دنیا را به محیطی امن و پاک تبدیل کنیم، تا در پرتو آموزه‌های آسمانی رسول خدا(ص) در دنیا و آخرت، دل شاد و پیروز باشیم.


١٥:٢٤ - جمعه ٢٤ فروردين ١٣٩٧    /    شماره : ٥١٤٢    /    تعداد نمایش : ٦٠٦خروج