چاپ        ارسال به دوست

خادم خبر داد:

تداوم اجرای طرح محافظت از درختان آسیب دیده و کهنسال بندرعباس

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از ادامه روند طرح محافظت و پوشش تنه درختان با استفاده از ترکیب کائولن خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم در این ارتباط اظهار کرد: این طرح با هدف محافظت از درختان در مقابل عوامل محیطی از جمله گرما، آفات، بیماری‌ها و همچنین افزایش طول عمر درختان از سال گذشته در دستور کار سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری قرار گرفته است.
وی افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی استان و اختلاف دمای شب و روز، درختان به‌خصوص قسمت‌های رو به جنوب و شرق درختان با ایجاد شکاف‌هایی در پوست تنه مواجه می‌شوند که بر اثر این شکاف‌ها علاوه بر خسارتی که به تنه درخت وارد می‌شود، محل مناسبی نیز برای ورود عوامل بیماری‌زا از جمله شانکرهای سیتوسپورایی و باکتریایی می شود که این بیماری‌ها باعث خشکیدگی درختان آلوده می‌شود.
خادم بیان کرد: طرح پوشش تنه درختان با استفاده از ماده کائولین و ترکیبی از سموم قارچ‌کش و باکتری‌کش صورت می گیرد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح علاوه بر کاهش میزان خسارت آفات و بیماری‌ها، از خسارت دیدن تنه درختان به نحو چشمگیری جلوگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه زدن رنگ سفید به درخت، راهی ساده، غیر سمی و بدون ضرر برای در امان ماندن درخت از مشکلات و آسیب‌های متعدد است، اذعان کرد: در این اقدام به دلیل ایجاد پوشش سفید رنگ روی تنه، از جذب تشعشعات خورشید هنگام روز جلوگیری شده و از گرم شدن پوست تنه و شکاف تنه جلوگیری می‌شود.
خادم تصریح کرد: از دیگر فواید رنگ کردن تنه درخت، محافظت در برابر جونده‌ها و حشرات کوچکی است که از پوست درخت تغذیه می‌کنند، به همین دلیل در اجرای این طرح همراه با رنگ از سموم حشره‌کش و آفت‌کش نیز استفاده می شود.

 


١٤:٢١ - يکشنبه ١٩ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٠٠    /    تعداد نمایش : ٢١٣خروج