چاپ        ارسال به دوست

معاون سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس خبر داد:

نصب برچسب نرخنامه جدید در تاکسی‌های شهری بندرعباس/ برخورد با تاکسی های فاقد برچسب

معاون سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، گفت: ۱۷۰۰ برچسب نرخنامه تاکسی، طبق نرخ گذاری سال ۹۹ بر روی تاکسی های فعال نصب شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، عباس رئیسی با اشاره به نصب نرخنامه جدید در تاکسی های درون شهری، خاطر نشان کرد: طی جلسه علنی شورای اسلامی شهر در خرداد ماه سال جاری، افزایش 25 درصدی نرخ کرایه تاکسی های درون شهری به تصویب رسید، که این نرخ پس از تایید فرمانداری شهرستان بندرعباس به تاکسیرانان ابلاغ شد.
معاون برنامه ریزی و نظارت سازمان بیان کرد: نرخ جدید کرایه ها بر روی تمام تابلوهای نرخ کرایه تاکسی در ایستگاه های تاکسی سطح شهر نصب شده و میزان قیمت مبدأ و مقصد مسافران مشخص شده است.
رئیسی خاطر نشان کرد: رانندگان تاکسی نیز معیشت شان تحت تاثیر شرایط کرونا قرار دارد؛ به‌گونه‌ای که تعداد مسافران آنها به‌ دلیل اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی، دورکاری ادارات، تردد افراد با وسایل شخصی و مواردی از این دست نسبت به دوره مشابه سال قبل کم شده و همین موضوع باعث بروز فشار اقتصادی بر این قشر زحمتکش شده است.
به گفته وی در حال حاضر ۱۷۰۰ تاکسی زرد و موقت در سطح شهر فعال هستند که توسط بازرسین سازمان برچسب نرخنامه دریافت کرده‌اند.
این مسئول تصریح کرد: کنترل فعالیت و دریافت وجه از سوی رانندگان طبق نرخنامه توسط بازرسین سازمان به طور مداوم بررسی می شود،مخدوش کردن یا عدم داشتن برچسب نرخنامه در خودروهای مسافربر تحت نظارت سازمان و عدم رعایت نرخ مصوب، در جلسه کمیته انضباطی تاکسی سازمان، پیگیری و برخورد لازم با راننده متخلف صورت خواهد گرفت.
رئیسی در پایان اظهار کرد: شهروندان گرامی می توانند دریافت هرگونه وجه مازاد بر نرخنامه را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۷۶۱۷۶۱ به سازمان گزارش نمایند.


٠٩:٣٤ - چهارشنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٩٤    /    تعداد نمایش : ١٧٥٦خروج