چاپ        ارسال به دوست

طی ۶ ماهه نخست سال جاری؛

خادم خبر داد: کاشت و اهداء بیش از ۴۵٠٠ اصله نهال در بندرعباس

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از کاشت و اهداء بیش از ۴۵٠٠ هزار نهال و بیش از ١٠٠٠ گل فصلی در راستای اجرای طرح شهروند شهر سبز بین شهروندان خبر داد.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح شهروند شهر سبز و اهداء نهال رایگان به شهروندان از ابتدای سال جاری آغاز شده است.
وی هدف از اجرای این طرح را افزایش تعداد درختان در شهر بندرعباس و جبران بخشی از کمبود فضای سبز، زیباسازی نما و منظر شهری و همچنین مقابله با آلودگی هوا عنوان کرد و افزود: گونه‌های کاشت و اهداء شده شامل آگاو، شاخ گوزنی، شاهپسند، تکامه، کاسیا، نخل زینتی، پانسانیا، چریش، گاروم زنگی، لیمو، گل ابریشم، جم و بنجامین گل کاغذی توت و غیره بوده است.
خادم با بیان اینکه طی شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۴۵٠٠ اصله انواع نهال به شهروندان اهدا شده است، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند جهت دریافت نهال با مراجعه حضوری دریافت فرم درخواست نهال، پس از انتخاب گونه، نهال مورد نظر را دریافت کنند.
و یا غیر حضوری از طریق مراجعه به سایت سازمان http://smfazayesabz.bandarabbas.ir جهت دریافت نهال فرم مربوط به طرح مشارکتی کاشت نهال رو تکمیل نموده.
رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس در پایان بر اهمیت همکاری شهروندان، تشکل‌های غیر دولتی و اداره‌ها با این سازمان در فرهنگ‌سازی توسعه، نگهداری و حفظ فضای سبز تأکید کرد.


١٢:٤٥ - سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٨٨٨    /    تعداد نمایش : ١١٣٠خروج