چاپ        ارسال به دوست

با گرامیداشت یاد و خاطره 1500 شهید استان هرمزگان صورت گرفت؛

آغاز غرس 15 هزار نهال در کوهستان پارک پنجعلی بندرعباس

پیش از ظهر روز گذشته، مرحله نخست غرس 15 هزار نهال از گونه‌های بومی طی مراسمی در کوهستان پارک پنجعلی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان، با حضور جمعی از دوست‌داران طبیعت و گروه‌های مختلف اجتماعی و اداری انجام شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده در حاشیه این مراسم اظهار کرد: این اقدام به منظور گرامیداشت یاد و خاطره 1500 شهید استان هرمزگان و در آستانه برگزاری کنگره ملی این شهدا صورت گرفته است.

وی افزود: با این اقدام سعی داریم ضمن ایجاد فضای سبز مناسب در کوهستان پارک پنجعلی، یاد و خاطره 1500 شهید استان را در آستانه برگزاری کنگره مذکور زنده نگاه داریم.

شهردار بندرعباس با اشاره به اینکه مقام شهدا در فرهنگ اسلام به صورت ویژه دیده شده است، ادامه داد: شهدا در هنگام خطر، اسلام را بيمه كردند و اگر فداكاري آنها نبود، شايد امروز خبرى از اسلام نبود.

امینی‌زاده تاکید کرد: شایسته است تا مسلمين جهان روز به روز به ارزش و مقام والای شهدا آشناتر شوند و از این رهگذر، راه شهيدان روز به روز پر رهروتر شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در نظر داریم کوهستان پارک پنجعلی به مکانی مناسب برای حضور شهروندان و علاقمندان به طبیعت تبدیل شود.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه در گذشته نیز برخی اقدامات زیرساختی و فضای سبزی در این منطقه توسط شهرداری صورت گرفته است، بیان کرد: امروز نیز شاهد کاشت نهال گونه‌های درختی مانند کنار، جم، لور، کهور و غیره در پنجعلی هستیم.


١٣:١٠ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٧٥    /    تعداد نمایش : ١٣٩٤خروج