چهارشنبه ١٣ اسفند ١٣٩٩
ساعت
تصاویر شهری

اوقات شرعی
پیوندها

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
مزایده
مناقصه
شهرسازی الکترونیک
انتقادات و پیشنهادات
ارتباط با ما
اخبار > شهرداری به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد/به همکاری مردم نیاز داریم


  چاپ        ارسال به دوست

شهرداری به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد/به همکاری مردم نیاز داریم

روح الله مرادی عصر امروز با بیان اینکه بودجه شهرداری منطقه ۳ در سال ۹۷ حدود 87 میلیارد تومان بوده است اظهار داشت: ۴۳ میلیارد  مربوط به حوزه عمرانی و بالغ بر ۳۷ میلیارد مربوط به  هزینه‌های جاری می‌باشد.

 وی، سهم ارزش افزوده اختصاص داده شده به شهرداری منطقه ۳ در سال ۹۶ را پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ذکر کرد و افزود: در شش ماهه نخست امسال، ۱۰ میلیارد تومان از محل ارزش‌افزوده به این شهرداری تعلق گرفته است.

شهردار منطقه ۳ بندرعباس با اشاره به اجرای طرح تپش در محلات بندرعباس خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح، نیاز آن محله شناسایی می‌شود که برای اجرای این طرح، در هر منطقه ۳۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است.

مرادی‌زاده با بیان اینکه با الگو گرفتن از یکی از کشورها در حال ایجاد یک مکان ۲۴ ساعته برای ارائه خدمات هستیم، یادآور شد: با وضعیت بد اقتصادی، به دنبال رونق آن در سطح شهر هستیم.

وی با بیان اینکه محلات شیر سوم، الشهدا و پل خواجو فاقد پارک است، گفت: ایجاد پارک محله امیرآباد، اصلاح هندسی و طرح ترافیک خیابان‌ها، ایجاد فضای سبزگل‌کنی با اعتبار پنج میلیارد ۲۵۰ میلیون تومان بود و احداث دو پل غیر همسطح را از برنامه‌های در حال اجرای شهرداری منطقه ۳ نام برد.

شهردار منطقه 3 بندرعباس از دیگر پروژه‌های در دست ساخت این مجموعه را گسترش بوستان سورو، احداث زمین ورزشی والیبال و بسکتبال با قرارداد ۱۲۰ میلیون تومان،  احداث پارک کودک محله دوهزار، ساخت فضاهای ورودی شهر از سمت بلوار راه آهن، نصب آلاچیق‌های نوار ساحلی، نورپردازی بلوار امام سجاد(ع)، میدان یادبود و بلوار پاسدارران نام برد.

مرادی‌زاده، بزرگترین پروژه‌های دردست ساخت در حوزه شهرداری منطقه ۳ را احداث دو پل غیرهمسطح قدس و پل خواجو برشمرد و افزود: پل خواجو با اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی و با طول ۴۰۰ متر و عرض ۲۲ متر درحال ساخت است که تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و پل غیرهمسطح قدس نیز به طول ۴۰۰ متر و عرض ۱۶ متر و با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در حال اجرا می‌باشد که هر دو پل در سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه روزی ۴۰ میلیون تومان بابت جمع‌آوری زباله در منطقه ۳ پرداخت می‌شود تصریح‌کرد: با ۳۹۳ کارگر این کار هر روزه انجام می‌شود در حالی که در اصفهان یک روز درمیان نسبت به جمع‌آوری زباله اقدام می‌شود.

شهردار منطقه ۳ بندرعباس ادامه داد: در سال ۹۸ در هر منطقه از شهرداری شش آموزشگر داریم که کار آموزش در محلات انجام خواهند داد. انجام طرح تپش در محله اوزی‌ها نیز انجام شده که به دلیل همکاری ساکنین محله به‌عنوان پایلوت انتخاب شده و در سایر محلات اجرا خواهد شد و در اجرای این طرح کمک و همراهی ساکنین بسیار مهم است. جمع‌آوری زباله‌ها در این مرحله هر شب از ساعت ۹ تا ۱۲ شب انجام می‌شود.

مرادی‌زاده با تاکید بر اینکه شهرداری به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد خواستار کمک بیشتر مردم در جمع‌آوری زباله و زیباسازی شهر شد و تصریح کرد: در آینده، باید سطل‌های زباله را حذف کنیم که طرح تپش به دنبال همین موضوع است. هر سال باید ۱۰ درصد سطل‌های زباله کاهش یابند و اگر این اتفاق بیافتد بسیار عالی است.

وی با اشاره به وضعیت سگ‌های ولگرد در سطح شهر یادآور شد: ما هم از وجود این سگ‌ها در سطح شهر ناراحت هستیم و برای جمع‌آوری هر قلاده سگ ۱۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کنیم تا بتوانیم سطح شهر را از وجود این سگ‌ها پاک کنیم.

شهردار منطقه سه، وضعیت نهادها و سازمان‌های بدهکار به این شهرداری نیز بازگو کرد و افزود: تنها اداره‌ای که به شهرداری بدهکار است اداره بندر می‌باشد که دو میلیارد تومان بدهی آن به ما هست در حالی که دومیلیارد تومان نیز به آنها تخفیف داده‌ایم اما همین مبلغ را هم پرداخت نمی‌کنند.

مرادی‌زاده ضمن خواهش از مردم برای پرداخت عوارض نوسازی نیز گفت: همان‌گونه که قبض آب و برق پرداخت می‌کنیم باید هر ساله به فکر پرداخت عوارض و نوسازی نیز باشیم تا در جهت کمک به شهرداری و خدمات شهری سهیم باشیم.

وی به مشکلات زیاد شهرک پیامبر اعظم(ص) نیز اشاره کرد و افزود: برطرف کردن مشکلات این شهرک، وظیفه راه و شهرسازی است و هنوز تحویل شهرداری نشده است در حالی که ۹ سایت در این شهرک وجود دارد که پنج سایت آن آماده تحویل به شهرداری است که هنوز هم انجام نشده و باقی سایت‌ها هنوز آماده نشده‌اند.

شهردار منطقه ۳ بندرعباس ادامه داد: متاسفانه این شهرک تنها یک پارک دارد و زمین ورزشی هم ندارد در حالی که یک شهرک نیست و با جمعیت جای داده در خود یک شهر می‌باشد و برطرف کردن نواقص شهرک با شهرداری نیست و هر زمان توافق‌نامه بین شهرداری و راه و شهرسازی منعقد شود ما هم نسبت برطرف کردن مشکلات آن اقدام خواهیم کرد هرچند بعضی خدمات با توجه به اینکه وظیفه ما نیست اما در این شهرک ارائه می‌کنیم.

 مرادی‌زاده اجرای طرح تپش در محله دوهزار را سخت ذکرکرد و یادآور شد: طرح تپش باید در محلات انجام شود که به صورت مجتمع است و پراکندگی خانه‌ها وجود ندارد در حالی که محله دوهزار به دلیل پراکندگی خانه‌ها این طرح قابلیت اجرایی ندارد.

وی با تأکید بر اینکه در اجرای طرح‌های شهرداری ادارات آب و فاضلاب و برق بیشترین همکاری و تعامل را با این مجموعه داشته‌اند، خاطرنشان کرد: باید تقدیر و تشکر ویژه‌ای از این ادارات انجام دهیم که در خدمات‌رسانی به شهر ما را یاری داده‌اند.

شهرداری منطقه ۳ بندرعباس به وضعیت پارک‌ها و سرویس‌های بهداشتی هم اشاره کرد و گفت: کلیه پارک‌ها و سرویس‌های بهداشتی را بازسازی می‌کنیم و باید نگهداری این پارک‌ها و سرویس‌های بهداشتی را به شرکت‌ها واگذار کنیم.

مرادی‌زاده از اجرای برنامه‌های ویژه در ساحل سورو نیز پرده برداشت و افزود: باید از ساحل بکری که در سورو داریم استفاده کنیم به همین دلیل با اجرای طرح‌های مناسب ورود خودرو به این ساحل را متوقف خواهیم کرد و با بهسازی و آماده سازی آن شرایط برای حضور بهتر مردم در ساحل فراهم خواهیم کرد .

وی با اعلام اینکه برای تردد معلولین در سطح شهر هر کجا لازم بوده است رمپ‌های مناسب ایجاد کرده‌ایم، تصریح کرد: حتی در محدوده شهرداری منطقه 3، سه معلول شناسایی شده که درب منازل این معلولین هم درحال مناسب‌سازی برای تردد آنها می‌باشد.

 شهردار منطقه سه افتتاح زمین ورزشی استاندارد ساحلی سورو را یکی از خواسته‌های خود ذکر کرد و گفت: این زمین با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومانی و با استانداردهای بالا تا ۲۲ بهمن امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 مرادی‌زاده با اشاره به اینکه هر کجا در سطح شهر زمین و فضای مناسبی برای اجرای فضاهای ورزشی و چمن باشد آمادگی کامل برای اجرای آن داریم یادآور شد: به دنبال آن هستیم که بندرعباس را به قطب ورزش‌های ساحلی تبدیل کنیم که در این راه از مردم خوب محله سورو بابت همکاری در اجرای پروژه زمین ساحلی تقدیر و تشکر می‌کنیم.

 وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در رابطه با وضعیت نامناسب چمن مصنوعی تپه الله اکبر افزود: این زمین در اختیار اداره ورزش و جوانان هست و ما نمی‌توانیم کاری برای آن انجام دهیم در صورتی که در اختیار شهرداری قرار گیرد آن را کاملا بازسازی خواهیم کرد.

 شهردار منطقه 3 بندرعباس، همکاری با آموزش و پرورش برای ساخت سالن‌های ورزشی را یکی دیگر از برنامه‌های خود ذکر کرد و گفت:  این آمادگی را داریم که هر کجا آموزش و پرورش فضای مناسبی در مدارس دارد در اختیار ما قرار دهد تا سالن ورزشی احداث کنیم تا هم دانش‌آموزان بتوانند از آنها استفاده کنند و هم مردم محلات.

مرادی‌زاده در پایان اظهار کرد: هیچ وقت رسانه‌ها را از خودم دور می‌کنم و خودم هم رسانه‌ای بوده‌ام و هستم، امیدوارم با همکاری شما بتوانیم در جهت برطرف کردن مشکلات محلات اقدامات مناسبی انجام دهیم.


٠٨:٥٧ - پنج شنبه ٦ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٦٠٣٢    /    تعداد نمایش : ١٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نمایش امار کل بازدیدکنندگان سایت :  152703   نمایش بازدیدکنندگان امروز : 113   نمایش بازدید کنندگان حاضر در سایت:1