چاپ        ارسال به دوست

مهمانان اجلاس کمیسیون‌های شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان‌ها بهمراه اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس از بندر شهید رجایی بازدید کردند

اعضای چهارمین اجلاس روسای کمیسیون‌های شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استانها در سفر به هرمزگان، بهمراه اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس از بندر شهید رجایی دیدن کردند.
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، صبح امروز هفتم بهمن ماه ۱۴۰۱ روسای کمیسیون‌های معماری و شهرسازی کلانشهرها و مراکز استانها و فاطمه جراره رئیس شورای اسلامی، اسماعیل رئیسی حسنلنگی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، یعقوب دبیری نژاد، شیخ عبدالرضا حیدری سراجی و فریده عامری سیاهوئی اعضای شورا، از بخش‌های مختلف منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی دیدن کردند.
فاطمه جراره، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در خصوص جایگاه استان هرمزگان به عنوان پایتخت مسافرت‌ها و گردشگری دریایی ایران و جایگاه بندر شهید رجایی در عرصه بین المللی، توضیحاتی به بازدیدکنندگان ارایه کرد.
در ادامه این بازدید اسماعیل رئیسی حسنلنگی، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بندرعباس، به بازدیدکنندگان گفت: منطقه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر تجاری ایران است و عمده کالاهای مهم و اساسی از این بندر وارد کشور می‌شود.
وی در ادامه توضیح داد: منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی دارای 2هزار و 400 هکتار مساحت است که به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور شناخته می‌شود و از ظرفیت‌های اقتصادی مهم برای استان هرمزگان و کشور است.
اضافه می‌شود؛ مهمانان اجلاس کمیسیون‌های شهرسازی و معماری کلانشهرها و مراکز استان‌ها در ادامه از بخش‌های مختلف بندر کانتینری شهید رجایی بازدید و در جریان روند فعالیت این بندر تجاری قرار گرفتند.

 


٠٨:٥٩ - شنبه ٨ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ١٤٩٧١    /    تعداد نمایش : ٤٥٦خروج