صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شورای,اجتماعی,محلات,بندرعباس,شهرداری,اصغر رنجبر,منطقه یک,عبدالحسین ارجمند,
راه‌اندازی شورای اجتماعی محلات در 80 محله بندرعباس

دبیر شورای اجتماعی محلات شهر بندرعباس از راه‌اندازی شوراهای اجتماعی محلات در 80 محله این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اصغر رنجبر در جلسه‌ای که با موضوع رفع موانع پیش‌روی شورای اجتماعی در شهرداری منطقه یک برگزار شد، اظهار کرد: شورای اجتماعی مغز متفکر محلات است و در بیشتر مواقع می‌تواند کمک حال شهرداری باشد.

وی با بیان اینکه از اواخر سال 95 فعالیت شورای اجتماعی در بندرعباس آغاز شده است، افزود: تا کنون بیش از 80 محله در شهر بندرعباس از وجود شورای اجتماعی برخوردار و در یک سال اخیر شتاب بسیار خوبی داشته است.

رنجبر خاطرنشان کرد: پیشکسوتان محلات افراد دانا و با تجربه آن محله محسوب می‌شوند، زیرا از جزئیات و سابقه آن محدوده اطلاعات کافی دارند و این امر می‌تواند منشا خیر برای شهرداری و دیگر نهادها برای هر چه  بهتر خدمت کردن به شهروندان باشد.

دبیر شورای اجتماعی محلات بندرعباس با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در دل برخی محلات زندگی تمام اهالی را تحت‌شعاع قرار داده، مطرح کرد: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در دل محلات با کمک اهالی می‌تواند بسیاری از این آسیب‌ها را کاهش دهد.

اضافه می‌شود، عبدالحسین ارجمند، شهردار منطقه یک بندرعباس نیز در این جلسه اظهار کرد: اکنون که ضمیر خفته مردم بیدار شده‌ و روحیه مطالبه‌گری را در شهروندان افزایش داده‌ایم، باید تا آخر پای کار باشیم و به کمک شورای اجتماعی بتوانیم کارها را تا حصول نتیجه پیگیری کنیم.

وی با اشاره به کارایی شوراهای اجتماعی محلات در اداره هرچه بهتر شهر، تاکید کرد: شهروندان باید نسبت به اتفاقات، رخدادها، نیازها و هر مسئله‌ای که به رونق و آبادانی و توسعه محله و شهرشان کمک می‌کند، حساس باشند و در این مسیر همه ما باید به عنوان شهروند، خودمان را مسئول بدانیم.

 


١٤:٢٣ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٦    /    شماره : ٤٧٤٦    /    تعداد نمایش : ٩١١خروج