صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس مطرح کرد:

ادامه طرح ضربتی جمع‌آوری معتادین و متکدیان/ فعالیت 60 نفر برای جمع‌آوری

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از ادامه اجرای طرح ضربتی جمع‌آوری متکدیان، معتادین، کودکان کار و کارتون‌خواب‌ها خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اسماعیل موحدی‌نژاد در این ارتباط اظهار کرد: پیرو دستور اکید شهردار بندرعباس و جلساتی که در حوزه شهرستان و استان برگزار شده، طرح ضربتی جمع‌آوری معتادین، متکدیان، کودکان کار و کارتون‌خواب‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه این اقدام به منظور ساماندهی بخش‌های مختلف شهر، جلب رضایت شهروندان و دستیابی به آمار دقیق و نزدیک‌تر به واقعیت حضور این افراد در حال اجرا است، افزود: جمع‌آوری این افراد از یکشنبه شب گذشته انجام شده و مراحل بعدی آن نیز طی امروز(دوشنبه) و فردا ادامه دارد.

موحدی بیان کرد: در اجرای این طرح سعی داریم آمار مشخصی از حضور تعداد معتادین، متکدیان، کودکان کار و کارتون‌خواب‌های بومی و غیر بومی، تعداد تفکیکی زنان و مردان و برخی اطلاعات اینچنینی را کسب کنیم.

معاون خدمات‌شهری شهرداری بندرعباس با اشاره به همراهی و همکار یسایر ارگان‌های مرتبط مانند بهزیستی، نیروی انتظامی و غیره زیر نظر فرمانداری، خاطرنشان کرد: طبق هماهنگی صورت گرفته از سوی دستگاه‌های متولی، قرار است افراد غیر بومی به شهر یا استان خود بازگردانده شوند.

این مقام مسئول با اشاره به سرانجام جمع‌آوری معتادین بومی، گفت: با توجه به محدود بودن ظرفیت کمپ استانی ماده 16، افزایش ظرفیت این کمپ با پیگیری استاندار هرمزگان، در دستور کار است.

وی همچنین با بیان اینکه در این طرح کل شهر بندرعباس پوشش داده می‌شود، اظهار کرد: علاوه بر مکان‌های مشخص که این افراد حضور دارند، مواردی که از سوی اعلام‌های شهروندی به اطلاع سامانه 137 شهرداری رسانده شده نیز در دستور کار جمع‌آوری قرار دارند.

موحدی تصریح کرد: در اجرای این طرح علاوه بر حضور مدیران مربوطه مجموعه شهرداری، 60 نفر نیرو، یک دستگاه مینی بوس، یک دستگاه اتوبوس و پنج خودروی سواری فعالیت دارند.

 


١١:٤٦ - دوشنبه ٧ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٧٧٣    /    تعداد نمایش : ٣٤٩خروج