چاپ        ارسال به دوست

اخلاقی خبر داد:

ثبت نام‌ نوسازی تاکسی‌های فرسوده بندرعباس

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: با توجه به صدور مجوز شماره‌گذاری تاکسی‌های دوگانه سوز با سطح آلایندگی یورو۴، ثبت نام نوسازی تاکسی‌های فرسوده بندرعباس آغاز شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، حسین اخلاقی با اعلام این خبر عنوان کرد: با هدف ارتقای استاندارد خودروهای حمل و نقل عمومی و با توجه به صدور مجوز شماره‌گذاری تاکسی‌های دوگانه سوز با سطح آلایندگی یورو۴، ثبت‌نام متقاضیان شرکت در طرح نقدی نوسازی تاکسی‌های فرسوده بندرعباس آغاز شده است.

اخلاقی افزود: این طرح تا پایان مهر ماه سال جاری برای کلیه رانندگان تاکسی شهری اجرایی خواهد بود.

اخلاقی با اشاره به اینکه تاکسی هایی که به عمر ۱۰ سال رسیده باشند فرسوده محسوب می شوند، اظهار کرد: با توجه به اینکه شرایط آب و هوایی خاص در بندرعباس عمر مفید و بهینه تاکسی های شهری را کاهش می دهد، بدیهی است که یک خودرو تاکسی صفر یورو ۴ بسيار بهتر از خودرو یورو ۱ و ۲ که سال ها از عمر فرسودگی آن گذشته، عمل می‌کند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس خاطر نشان کرد: ورود هر خودرو به ناوگان تاکسیرانی باید به تصویب شورای عالی ترافیک شهر‌های کشور برسد، و در حال حاضر دو خودرو پژو ۴۰۵ و سمند مشمول این شرایط هستند.
این مقام مسئول همچنین عنوان کرد: رانندگان می توانند با مراجعه به معاونت برنامه ریزی و نظارت این سازمان واقع در ساختمان اداری پایانه مسافربری خلیج فارس نسبت به ثبت نام تاکسی جدید اقدام کنند.

 


١٧:٥٠ - شنبه ١ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٥٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٣خروج