چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مانور سراسری زلزله در دبیرستان شاهد بندرعباس

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با حضور فرماندار و جمعی از مدیران شهری بندرعباس با شعار«مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور» در مدرسه پسرانه شاهد برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در دبیرستان پسرانه شاهد همزمان با سراسر کشور، ساعت 9 و 45 دقیقه ششم آذرماه آغاز شد.

حمیدرضا حیدری‌پوری، مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری بندرعباس درحاشیه برگزاری این مانور گفت: مانور سراسری زلزله هر ساله در کشور  برگزار می شود.

وی بیان کرد: آمادگی مدارس و سهیم شدن محلات و آموزش، پناه گیری صحیح در هنگام زمین لرزه ‌و روش های صحیح خروج اضطراری و امداد و نجات،  حمل مصدوم و اطفاء حریق از جمله اهداف برگزاری مانور سراسری زلزله است.

وی  هدف دیگر از برگزاری این مانور را آموزش و آشنایی بیشتر دانش آموزان و همچنین آمادگی نیروهای امداد رسان در مقابله با هرگونه حوادث احتمالی دانست واضافه کرد: داشتن جامعه ایمن، منوط به کسب آموزش های کافی است .

حیدری پوری افزود: برای انجام مانور زلزله  در این مدرسه حدود ۱۰۰ نفراز دانش آموزان آموزشهای اختصاصی مربوط به قبل از بحران ، حین بحران و بعداز بحران را فرا گرفتند.

وی در پایان از کلیه ی ادارات همکار مانند اورژانس، هلال احمر، آموزش و پرورش، کادر آموزشی مدرسه و دانش آموزان تشکر کرد.


١٠:٥٧ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٧٣٧خروج