چاپ        ارسال به دوست

خادم خبر داد:

اجرای طرح«شهروند شهر سبز» در بندرعباس

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از کاشت درخت با  مشارکت شهروندان در قالب اجرای طرح«شهروند شهرسبز» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم در این ارتباط اظهار کرد: مشارکت مردمی ضامن اجرای درست طرح‌ها است و ما نیز به دنبال آن هستیم که از توان مردم برای کاشت و نگهداشت درخت استفاده کنیم.

وی افزود: در همین راستا، طرح شهروند شهر سبز را در شهر بندرعباس اجرا می‌کنیم که طی آن با مشارکت شهروندان و بنا به درخواست‌ها، درب منزل و داخل منزل آنها اقدام به کاشت می‌شود.

خادم ادامه داد: این سازمان در راستاي ترویج فرهنگ درخت و درختکاری و نيز بیان اهمیت و ارزش این سرمایه‌های طبیعی اقدام به اجرای طرح شهروند شهر سبز از شهریورماه سال جاری کرده است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: از ابتدای فصل کاشت و در راستای اجرای این طرح در محله طلائیه فاز دو، محله اسلام آباد، محله شمیلی‌ها، شهرک پیامبر اعظم و غیره اقدام به کاشت شده است.

خادم با اشاره به شیوه اجرای طرح، بیان کرد: پس از ثبت درخواست در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس، از محل مورد نظر بازدید صورت گرفته و با جانمايي فضاهاي مناسب و آماده‌سازي بستر كاشت، نهال مورد نظر در اين مكان‌ها کاشته می‌شود.

وی گفت: طرح شهروند شهر سبز  با هدف افزايش سرانه فضاي سبز، ايجاد نشاط شهروندي و سلامت شهروندان و نيز اشاعه فرهنگ حفظ و گسترش فضاي سبز شهري  با همكاري شهروندان اجرا مي‌شود.

وی اذعان کرد: در این طرح گونه‌های بومی و مثمر و گونه‌های گل‌دار مانند لیمو ، گاروم زنگی ، گل ابریشم ، گل کاغذی، کاسیا و یاس درختی و غیره، با نظرسنجی از شهروندان و بررسی مکان مناسب رشد گیاه کاشته می‌شود.

خادم در پایان با بیان اینکه در طول سال آمادگی ثبت درخواست شهروندان را داریم تا در زمان مناسب کاشت انجام شود، گفت: شهروندان می‌توانند به منطور ثبت درخواست طی تماس تلفنی با شماره ۰۹۰۲۵۲۱۳۲۵۷ تماس حاصل کرده و یا از طریق پیام به صفحه این سازمان در اینستاگرام به آدرس sima-man at-fazayesabzeshahri اقدام کنند.


١٦:٣٧ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٤٩    /    تعداد نمایش : ٧٨٩خروج