چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری خبر داد:

کاشت ۳۰۰۰ اصله نهال بومی تا پایان سال ۹۸ در آرامستان بندرعباس

رییس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس از کاشت سه هزار اصله نهال تا پایان سال جاری در بهشت‌زهرا(س) خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، علی بهمن‌نژاد بندری در این ارتباط اظهار کرد: افزایش فضای سبز علاوه بر تغییر چهره محیط، در تعدیل دمای محیط نیز موثر بوده و به همین دلایل اقدام به کاشت گسترده نهال در آرامستان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این سازمان در راستای بهبود محیط بهشت زهرا(س) بندرعباس و با هدف ایجاد محیطی مناسب، زیبا و همچنین ایجاد نشاط در بین شهروندان و زائرین اهل قبور اقدام به کاشت این گیاهان کرده است، افزود: اجرای این طرح با کاشت ۶۰۰ نهال گل کاغذی، لور، گل ابریشم، کاسیو و نخل زینتی در محوطه بهشت زهرا(س) بندرعباس انجام شده است.

رییس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس با بیان اینکه ۴۰۰ نهال گل کاغذی دیگر نیز خریداری شده و کاشت آن در دست اجرا است، ادامه داد: علاوه بر کاشت نهال، واحد فضای سبز آرامستان شهرداری بندرعباس اقدام به تولید دو هزار گل فصلی جهت کاشت در محوطه آرامستان کرده است.

بهمن‌نژاد اضافه کرد: ایجاد فضای سبز دارای کارکرد مهمی از جمله تعدیل دما، حس آرامش و طراوت، مثبت اندیشی و دوری از غم و اندوه و باعث زیبایی محیط می‌شود که در همین راستا کاشت این گل‌ها در بلوار ورودی، محوطه غسالخانه، بوستان حضرت رقیه(س) و از ساختمان اداری تا ساختمان غسالخانه صورت می‌گیرد.


١٣:١٦ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ٨٣٧٧    /    تعداد نمایش : ١٥١٤خروج