چاپ        ارسال به دوست

موحدی‌نژاد:

لایروبی خورها کمک زیادی به دفع آبهای سطحی کرده است/ حجم شدید بارندگی‌ عامل آبگرفتگی‌ها

معاون خدمات‌شهری شهرداری بندرعباس گفت: لایروبی خورها و کانال‌ها پیش از بارندگی کمک قابل توجهی به دفع آبهای جاری در معابر حین بارندگی شب گذشته تاکنون کرده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، اسماعیل موحدی‌نژاد با اشاره به بارندگی شدید شب گذشته، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، این بارندگی‌ها تا فردا نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به برخی از اقدامات صورت گرفته برای سپری کردن این بارندگی، افزود: لایروبی خورها و کانال‌ها پیش از بارندگی یکی از اقداماتی است که تاثیر عمده آن در دفع آبهای جاری معابر قابل توجه است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس با اظهار اینکه حجم بارندگی‌ها از شب گذشته تاکنون بسیار قابل توجه بوده است، ادامه داد: بارش شدید باران باعث آبگرفتگی برخی از معابر شده که با توقف بارندگی، آبها به تدریج از طریق کانال‌های دفع، خورها، کانال‌ها و غیره خارج می‌شود.

موحدی‌نژاد با اشاره به اینکه آخرین میزان اعلام شده بارش باران تا ظهر امروز را بیش از ۸۰ میلیمتر بیان کرد و گفت: با توجه به ریزش این حجم قابل توجه، آبگرفتگی اجتناب‌ناپذیر است، اما اندکی پس از بارندگی آبهای جمع‌شده دفع می‌شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: کلیه امکانات لازم به همراه بیش از 30 دستگاه انواع ماشین‌آلات سنگین و نیمه‌سنگین در این بارندگی به حالت آماده‌باش قرار دارند.

وی تصریح کرد: تعداد 230 نفر از نیروهای کارگری آموزش دیده نیز در قالب 23 تیم از بامداد گذشته در حالت آماده‌باش هستند.


٢٢:٢٦ - جمعه ٢٠ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٩٥٨٦    /    تعداد نمایش : ٧١٢خروج