چاپ        ارسال به دوست

خادم خبر داد:

اهدا و کاشت بیش از ۱۱ هزار نهال در سال ۹۸ به درخواست شهروندان

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ازکاشت و  اهداء بیش از ۱۱ هزار نهال و بیش از ۲۲ هزار گل فصلی در راستای اجرای طرح شهروند شهر سبز بین شهروندان در سال ۹۸ خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم با اعلام این خبر اظهار کرد: طرح شهروند شهر سبز و   اهداء نهال رایگان به شهروندان که با هدف افزایش تعداد درختان در شهر بندرعباس و جبران بخشی از کمبود درختان در این شهر و در راستای توسعه فضاهای سبز شهری، زیباسازی نما و منظر شهری و همچنین مقابله با آلودگی هوا به طور مستمر صورت می‌گیرد.

وی اذعان کرد: در سال گذشته بیش از ۱۱ هزار اصله نهال شامل درخت و درختچه و بیش از ۲۲ هزار نشاء گل فصلی بنا به درخواست خود شهروندان به آنان اهدا و درب منازل آنان کاشته شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس گونه‌های اهدا شده از نوع گونه های درختچه‌ای شامل آگاو، شمشاد اهوازی، تکامه، کاسیا، نخل زینتی، سزبانیا، پانسانیا، تابه بویا، گونه‌های درختی شامل چریش، گاروم زنگی، لیمو، گل ابریشم، جم و غیره عنوان کرد.

خادم خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند جهت دریافت نهال با مراجعه به سازمان و دریافت فرم درخواست نهال، پس از انتخاب گونه، نهال مورد نظر را دریافت کنند.

رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس در پایان بر اهمیت همکاری شهروندان، تشکل‌های غیر دولتی و اداره‌ها با این سازمان در فرهنگ‌سازی توسعه، نگهداری  و حفظ فضای سبز تأکید کرد.


١٢:٢٩ - يکشنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٠٥٤    /    تعداد نمایش : ٧٩٨خروج