چاپ        ارسال به دوست

رئیس سیما، منظر و فضای سبز شهری بندرعباس:

تولید بیش از ۸۷ هزار اصله نهال در نهالستان بندرعباس

رئیس سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس از تولید بیش از ۸۷ هزار اصله نهال در نهالستان این سازمان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مصطفی خادم با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به رشد شهرنشینی و لزوم توسعه بیشتر فضای سبز در سطح شهر، تهیه نهال، گل وگیاه یکی از نیازهای اساسی در جهت تحقق این اهداف است.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود نهالستان این سازمان، حفظ سرمایه داخلی، کاهش خرید و صرفه‌جویی در هزینه‌ها از طریق پرورش انواع گل، گیاه، نهال و تولیدات مختلف در این مجموعه انجام می‌شود.

خادم با بیان اینکه این امر موجب صرفه‌جویی قابل‌توجهی در هزینه‌های این سازمان شده است، ادامه داد: در حال حاضر تولید انواع درخت، درختچه پوششی، گل فصلی، گیاهان بومی و محلی، گیاهان آپارتمانی و غیره در نهالستان انجام می‌شود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس ادمه داد: گونه‌های تولید شده در بخش درختچه شامل گل کاغذی، کاسیا، پانسانیا، سزبانیا، جاتروفا، تی وتیا، تابه بویا و غیره بوده و همچنین در بخش پرورش گونه‌های درختی و سایه‌دار نیز گونه‌هایی مانند فیکوس جنگلی، بنجامین، گاروم زنگی، توت، لور، انجیر معابد، یاس درختی، کنار و غیره تولید شده است.

این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه در بخش گیاهان پوششی نیز آلترناترا، سدوم، کامپالیا، پندال و غیره تولید و کاشته شده است، بیان کرد: در این مجموعه علاوه بر تولید انواع نهال غیر مثمر و مثمر، گل‌های دائمی و فصلی مقاوم به کم آبی و سازگار با شرایط اقلیمی شهر بندرعباس انجام می‌شود.
خادم در پایان با تاکید بر اینکه یکی از مولفه‌های رشد و توسعه یافتگی شهرها، میزان فضای سبز شهری است، اظهار کرد: با توجه به افزایش آلودگی‌های زیست محیطی در سال‌های اخیر، باید به مقوله توسعه فضای سبز توجه بیشتری داشته باشیم.


١١:٤٨ - سه شنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٠٧٤    /    تعداد نمایش : ٦٢٦خروج