چاپ        ارسال به دوست

معاون مطالعات و ایمنی ترافیک سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس؛

ایمن و مناسب سازی محدوده مدارس بندرعباس در سال تحصیلی جدید

معاون مطالعات و ایمنی ترافیک سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس گفت: پس از اتمام ایمن سازی محدوده ترافیکی مدارس سطح شهر، شناسنامه ایمنی آنها نیز تهیه شده، که تعداد ٢١٠ مدرسه را که در معابر سطح شهر قرار دارند پوشش می دهد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، مهران باوقار در این ارتباط اظهار کرد: ایمن سازی محدوده ترافیکی مدارس از سال ٩۴ آغاز شده که با توجه به اهمیت موضوع، بر اساس برنامه ریزی های صورت پذیرفته این ایمن سازی در اولویت برنامه های ترافیکی، این سازمان قرار گرفت.
وی با بیان اینکه این طرح در چهار فاز اولویت بندی شده است، تصریح کرد: پس از اتمام ایمن سازی محدوده ترافیکی مدارس سطح شهر در سال ٩۶، شناسنامه ایمنی آنها نیز تهیه شد که تعداد ٢١٠ مدرسه ای که در معابر سطح شهر بندرعباس قرار دارند را پوشش می دهد.
باوقار اجرای این طرح را یک ضرورت دانست و خاطر نشان کرد: این طرح با هدف بهبود وضعیت ترافیکی، کاهش سرعت وسایط نقلیه و آرام سازی ترافیک در محدوده مدارس و گذرگاه های عبور دانش آموزان، اجرا شده است.
به گفته وی: از جمله اقدامات پیش بینی شده معاونت مطالعات و ایمنی ترافیک این سازمان به اصلاح و بهسازی گذرگاه های عابر پیاده روبروی مدارس، جمع آوری تابلوهای فرسوده و نصب تابلوهای جدید، تعویض باطری چراغ چشمک زن سولار تک خانه و دو خانه روبروی مدارس، شستشوی خط کشی عابر پیاده روبروی مدارس، تعویض سرعتگیرهای فرسوده و نصب سرعتگیرهای جدید روبروی مدارس، اجرای خط کشی عابر پیاده روبروی مدارس فاقد خط کشی مناسب، می توان اشاره کرد.
معاون مطالعات و ایمتی ترافیک سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: با اجرای این طرح شاهد کاهش تصادفات و ارتقای نظم و امنیت اجتماعی بیشتری در شهر و خصوصا اطراف مدرسه ها خواهیم بود.
باوقار در پایان یادآور شد: بدیهی است با اجرایی شدن این طرح گام موثری جهت رضایت شهروندان به ویژه دانش آموزان در بازگشایی مدارس برداشته شده است.

 


٠٧:٠٦ - يکشنبه ٢٠ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٠٨٤٩    /    تعداد نمایش : ٧٣٣خروج