چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری بندرعباس خبر داد:

اطفاء ٢٢٣ آتش‌سوزی در دیماه گذشته/ ثبت ١٢۶ مورد آتش‌سوزی عمدی

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از اطفاء ٢٢٣ مورد آتش‌سوزی در دیماه سال جاری خبر داد و گفت: از این تعداد، ١٢۶ مورد آتش‌سوزی عمدی رخ داده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، فرجام دانش در این ارتباط اظهار کرد: در دیماه سال جاری، ٢٢٣ مورد آتش‌سوزی توسط آتش‌نشانان بندرعباس اطفاء شده است.
وی با اشاره به اینکه از این تعداد حادثه، ۴۶ مورد مربوط به منازل مسکونی بوده است، افزود: بررسی کارشناسان نشان می‌دهد علت ١۶ مورد از آتش‌سوزی‌های منزل با منشاء گاز و ١۵ مورد نیز بر اثر اتصالی برق بوده است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: طی این مدت ۶۵ مورد اطفاء ضایعات، ۴۵ مورد اطفاء فضای سبز، ٢٧ مورد اطفاء چهار دیواری و هفت مورد اطفاء مغازه تجاری صورت گرفته است.
دانش تصریح کرد: در دیماه گذشته همچنین ١۵ مورد اطفاء خودروی سبک و چهار مورد نیز اطفاء خودروی سنگین توسط آتش‌نشان‌ها انجام شده است.
این مقام مسئول ادامه داد: در مجموع آتش‌سوزی‌های اطفاء شده دیماه گذشته، ١٢۶ مورد عمدی بوده و علت ١٧ مورد نیز نامشخص است.
وی همچنین عنوان کرد: میانگین رسیدن آتش‌نشان‌ها به محل حادثه، از لحظه اعلام حریق، سه دقیقه و ۵٠ ثانیه بوده است.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس با اشاره به علت این آتش‌سوزی‌ها، اضافه کرد: ۴٧ مورد از آتش‌سوزی‌های رخ داده در دی‌ماه بر اثر سهل‌انگاری، ١٨ مورد بر اثر نقص فنی و ١۴ مورد نیز بر اثر عدم ایمنی بوده است.
دانش همچنین اظهار کرد: در مجموع آتش‌سوزی‌های رخ داده دیماه سال جاری، ١٠ نفر مصدوم شده‌اند که همگی آنها مرد بودند و متاسفانه سه نفر نیز در حادثه مخزن سوخت جان خود را از دست دادند.

 


١٥:٤٤ - سه شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ١١٢٢٧    /    تعداد نمایش : ٤٩خروج