چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری بندرعباس مطرح كرد:

توسعه فضای سبز میدان میوه و تره‌بار بندرعباس با استفاده از گونه‌های بومی

رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس از توسعه فضای سبز در میدان میوه و تره بار شهر بندرعباس با استفاده از گونه‌های گیاهی بومی خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، احمد ملایی‌نسب در این ارتباط اظهار كرد: ایجاد فضای سبز میدان میوه و تره‌بار با گیاهان مثمر گرمسیری و کشت گونه‌های متنوع گیاهان مثمر گرمسیری نظیر ۱۵۰ نهال گارم زنگی، ۶۰۰ نهال لیمو، ۲۰۰ نهال نارنج، ۲۰نهال موز، نارگیل، کنار، جم، انواع مرکبات، انبه و سایر گیاهان میوه گرمسیری در دستور کار قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد فضای دلنشين برای کسبه و مراجعین، همچنین آشنایی شهروندان با گونه‌های گیاهی مثمر این اقلیم از اهداف اجرای این اقدام سازمان است.
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: ورودی میدان میوه و تره بار نیز جهت ایجاد نخلستانی با بیش از ۵۰۰ نفر نخل آماده سازی شده است.
ملایی‌نسب با بیان اینکه کاشت گل‌های‌فصلی یکی دیگر از اقدامات این سازمان بوده و سیستم آبیاری قطره‌ای در فضای سبز ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: در مجموع بیش از پنج هکتار فضای سبز در میدان میوه و تره‌بار ایجاد شده است.

 


٠٧:٤٠ - دوشنبه ٤ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ١١٢٣٥    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج