چاپ        ارسال به دوست

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس:

طوفان و بارندگی دو روز گذشته مشکلی در شهر ایجاد نکرده است/ تجربه خوبی در بارندگی‌ها داریم

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس گفت: با توجه به کنترل ورودی‌های شهر، عدم حضور مسافرین نوروزی و رعایت شایسته و مثال‌زدنی شهروندان بندرعباسی در مسئله کنترل بیماری کرونا، شاهد خلوتی معابر بودیم و این مسئله کار را برای مدیریت شهر حین بارندگی تسهیل کرده است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس، اسماعیل موحدی‌نژاد با اشاره به طوفان شب گذشته و بارندگی‌های اخیر، اظهار کرد: بر اساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان و اعلام در پیش بودن بارندگی‌های شدید همراه با وزش شدید باد، در جلسه بحران شهرداری هماهنگی لازم بین مناطق سه‌گانه، نواحی ۱۰ گانه، سازمان‌های مرتبط و مدیریت بحران شهرداری انجام شد.

وی با اشاره به تجربیات خوب بدست آمده در شهرداری بندرعباس طی بارندگی‌های گذشته، افزود: تشکیل گروه‌های ۱۰ نفره کارگری بحران و گروه‌های ۴ نفره فضای سبز در نواحی ۱۰ گانه از جمله اقدامات صورت گرفته برای رسیدگی به مشکلات حین بارندگی بوده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس از لایروبی مداوم خورها، کانال‌های دفع آبهای سطحی، جوی‌های آب و غیره خبر داد گفت: جمع‌آوری زباله‌ها از کانال‌ها حین بارندگی یکی از اقداماتی است که در دفع آبهای سطحی تاثیر قابل توجهی دارد.

موحدی‌نژاد تصریح کرد: گروه‌های فضای سبز نیز حین و پس از بارندگی اقدام به جمع‌آوری شاخه‌های شکسته درختان کرده و این مسئله را در دستور داشتند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه خوشبختانه حادثه‌ای در این بارندگی نداشته‌ایم، اضافه کرد: با توجه به کنترل ورودی‌های شهر، عدم حضور مسافرین نوروزی و رعایت شایسته و مثال‌زدنی شهروندان بندرعباسی در مسئله کنترل بیماری کرونا، شاهد خلوتی معابر بودیم و این مسئله کار را برای مدیریت شهر حین بارندگی تسهیل کرده است.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس ضمن قدردانی از اقدامات اساسی مجموعه عمرانی شهرداری در ایجاد زیرساخت‌های لازم برای دفع آبهای سطحی، افزود: هفته آینده نیز پیش‌بینی بارش باران وجود دارد که با توجه به آماده‌باش کلیه نیروهای کارگری و مدیریتی، آمادگی لازم نیز در این خصوص نیز وجود دارد.


١٤:٠٢ - يکشنبه ٣ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ٩٨٦٧    /    تعداد نمایش : ١٨٤٦خروج