صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

شهردار بندرعباس:

حفظ امنیت و ایمنی مهمرین مولفه‌های زندگی سالم شهری است

شهردار بندرعباس با بیان اینکه حفظ امنیت و ایمنی مهمرین مولفه‌های زندگی سالم شهری است، گفت: در تلاش هستیم با توجه به مسئله پدافند غیر عامل و مدیریت بحران، از بروز برخی آسیب‌ها جلوگیری کنیم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده پیش از ظهر امروز در چهارمین همایش پدافند غیر عامل شهرداری بندرعباس اظهار کرد: در زندگی شهری با رشد شهرها و ساختار پیچیده این سبک زندگی، مسائل و مشکلت متعددی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه حفظ امنیت و ایمنی مهمرین مولفه‌های زندگی سالم شهری است، افزود: دو مبحث اساسی در زندگی شهری و اداره جامعه مطرح می‌شود که یکی بحران و مدیریت بحران و دیگری پدافند غیر عامل است.

شهردار بندرعباس با بیان اینکه موضوعات این دو مسئله بسیار نزدیک به یکدیگر است اما هر دو موضوع دارای تفاوت‌های قابل توجهی است، ادامه داد: زندگی انسان‌ساز و تغییرات طبیعی باعث بروز خطراتی برای جوامع بشری شده است.

امینی‌زاده خاطرنشان کرد: ازدیاد جمعیت خودش عامل دیگری است در ایجاد خطرات اثر گذاری دارد و در واقع هرچه امکانات و تجهیزات، مناطق شهری و غیره بیشتر باشد، خطرات نیز بیشتر می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در کنار مدیریت بحران، موئله دیگر که همان پدافند غیر عامل است، بسیار اثر گذار می‌باشد، زیرا پدافند غیر عامل کاهش یا جلوگیری از آسیب‌ها و خطرات جانی و مالی را بدنبال دارد.

وی با اشاره به تفاوت پدافند عامل و غیر عامل، گفت: تفاوت در این است که در پدافند عامل از امکانات نظامی استفاده می‌شود اما در پدافند غیر عامل امکانات غیر نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهردار بندرعباس اظهار کرد: حضور اقشار مردم برای حفظ و اجرای صحیح اقدامات پیشگیرانه و حفاظت از جان و مال آنها بسیار اثرگذار است.

وی با تقدیر از فعالیت‌های مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، اظهار کرد: در تلاش هستیم با توجه به مسئله پدافند غیر عامل و مدیریت بحران، از بروز برخی آسیب‌ها جلوگیری کنیم.

 


٠٨:٣٨ - سه شنبه ١٥ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٥٨٠١    /    تعداد نمایش : ٢٩١خروج