صفحه اصلی > اخبار 
ساعت
تصاویر شهری
پیوندها
اوقات شرعی


  چاپ        ارسال به دوست

رییس سازمان مدیریت پسماند خبر داد:

آموزش 3600 دانش‌آموز از ابتدای سال جاری تاکنون

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس از آموزش 3600 دانش‌آموز و فراگیری آموزش‌های لازم در حوزه پسماند توسط آموزش‌گران این سازمان خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، پطرس ترابی در این ارتباط اظهار کرد: امروزه یکی از کارآمدترین سازوکارهای مدیریت شهری درارتقاء و توسعه فرهنگ شهروندی و رفع معضلات و مشکلات شهری از فرایند آموزش و خصوصا آموزش‌های همگانی و شهروندی است.

وی با بیان اینکه عدم توجه به آموزش موجب رکود نقش شهروندان در نظام مدیریت شهری و همچنین باعث فراهم نشدن شرایط توسعه پایدار شهری خواهد شد، افزود: آموزش و توانمندسازی شهروندان برای ارتقای دانش تقویت مهارت‌ها و کسب عادت‌های صحیح زندگی اجتماعی و بروز رفتارهای مطلوب شهروندی به ویژه در راه بهره‌گیری مناسب از امکانات شهری قلمداد می‌شود.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: این سازمان در سیاست‌های خود سعی داشته آموزش را به عنوان یک اصل مهم در برنامه‌ریزی خود مدنظر قرار داده است.

وی با اشاره به فعالیت کارشناسان آموزش و روابط عمومی این سازمان در سطح مدارس، گفت: از ابتدای سال تحصیلی جدید، 36 مدرسه توسط آموزش‌گران این سازمان پوشش‌های آموزشی دریافت کرده‌اند.

ترابی بیان کرد: به طور میانگین هر مدرسه 100 دانش‌آموز و در مجموع بیش از 3600 دانش‌آموز از ابتدای سال تحصیلی جدید تاکنون این آموزش‌ها را فرا گرفته‌اند.

رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس بیان کرد: این آموزش‌ها در حوزه آشنایی با پسماند خشک و تر، آشنایی با ساعت جمع‌آوری زباله، نهادینه کردن تولید کمتر زباله، تفکیک زباله از مبداء و غیره، ارایه شده است.


١٢:٤٢ - سه شنبه ١١ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٧٠٤٨    /    تعداد نمایش : ٧٣٦خروج